KOVÁNÍ

Roto umožňuje řadu komfortních systémů. Otevírání, vyklápění a mikrovětrání křídla jednou klikou sklopně posuvné otevírání nebo posuvně skládací otevírání. Kování zajišťuje vícebodové uzavření a dotlačení křídla do rámu. Barvu krytek kování a klik lze vybrat z 8-mi barevných variant. Kování umožňuje doplnění o čtyři stupně bezpečnosti a kontrolní systémy uzavření.

 

Okenní kliky
Kolekce okenních a balkónových klik v provedení se základovou deskou ve variantě s popř. bez kotvících čepů o průměru 10 mm. Čtyřhran o velikosti 7x7 mm, osazený do základové desky, je standardně nabízen v délce 30 mm a 35 mm. Délka čtyřhranu je závislá na tloušťce nalehávky křídla a na velikosti závěrové osy. Aretace kliky po 90° popř. po 45° v rámci použití mikroventilačního prvku stavebního kování. Kliky, které jsou vyrobeny z hliníku, s povrchovou úpravou ve formě práškové barvy popř. eloxu, splňují požadavky předepsané normou RAL/RG 607/9.

Z požadavků norem ENV 1627-30, které definují vlastnosti oken odolných proti vloupání, pak vychází povinnost použití uzamykatelného provedení kliky. Kliku s aretační pojistkou je vhodné použít všude tam, kde s sebou přináší otevření okna bezpečnostní rizika např. v objektech, kde se pohybují děti.

Oboustranné balkónové kliky jsou realizovány v provedení se shodnou výškou kliky event. se sníženou klikou na vnější straně v případě použití ochranné rolety. Standardně nabízený čtyřhran je určen pro dveře o síle 56-96 mm.

Elegantní a štíhlý design řadí tyto kliky mezi nejatraktivnější výrobky svého druhu na trhu.

 

 

 

 

 

Dveřní kliky

Zkušenosti kriminální policie ukazují, že jen málo zlodějů patří mezi vybavené profíky. Ve většině případů se jedná o příležitostné pachatele, které již často odradí jednoduché, ale účinné zabezpečení Vašich dveří. Viditelné zabezpečení dveří působí na většinu pachatelů odstrašujícím dojmem, neboť signalizuje delší čas nutný na překonání, a tím také vysoké riziko odhalení pachatele v průběhu vloupání. Mezi viditelné způsoby zajištění patří použití bezpečnostního kování na Vašich dveřích, které chrání zámek a zámkovou vložku proti mechanickému napadení a účinně tak ztěžuje násilné rozlomení zámkové vložky. Podle Vašich bezpečnostních požadavků se pak můžete rozhodnout pro některé z námi nabízených typů vrchního kování, které je rozčleněno do následujících bezpečnostních tříd:

· kování bez ochranné funkce,

· soupravy s ocelovou ochranou proti odvrtání,

které je doporučeno použít v rámci zvýšených bezpečnostních požadavků jako např. u domů v oblastech s vyšším bezpečnostním rizikem.

Sady vrchního kování jsou standardně nabízeny s roztečí 92 mm a sílou čtyřhranu 8x8 mm popř.10x10 mm.


 

 

 

Výrobci kování dnes nabízejí velmi rozsáhlý sortiment.

Otvíravě sklopné s mikroventilací

Sklopné

Sklopné pomocí motoru

Otevíravé

Sklopně posuvné

Skládací

Automatické větrání

 

U oken je pro nás samozřejmé čtyř polohové kování –poloha zavřeno,otevřeno,mikroventilace,sklopeno.

Dalším standardním prvkem pro nás je pojistka proti chybné manipulaci. Pokud u okno nedovřete do rámu a chcete změnit polohu kování např z polohy sklopeno na polohu otevřeno tak vám tato pojistka v tomto kroku zabrání.Nemůže se tedy stát, že máte okno sklopené a zároveň otevřené.

 

 

Pozor na každém prvku se nechá ušetřit a tím dosáhnout nižší ceny v cenové nabídce!

U dvoukřídlých oken je pravé křídlo (může být také levé) otvíravě sklopné s mikro- ventilací a levé křídlo jen otevíravé .U tohoto levého křídla „slušné firmy“ používají štulp červená páka kterou otevřete okno. Ty ostatní firmy pouze hranové zástrče – ty jsou podstatně levnější.

Pro správnou funkci kování je nutná jeho údržba !

Tím si ulehčíte manipulaci a prodloužíte životnost kování!

Každé naše okno je vybaveno klikou  Roto Secustic  ta je částečně bezpečnostní.Nelze otevřít z vnější strany .

Dále máte možnost si vybrat z klik uzamykatelných  okna v domě jsou na 1 klíč

Kliky dřevěné lakované

Kliky M@T  - velmi kvalitní povrchové úpravy se zárukou až 15 let !

 

 

Vložky:

Vložky jsou od nás dodávány ke vchodovým dveřím

Fab bezpečnost  č.3

Fab bezpečnost  č.4

Vložka Fab Control

Vložka s knoflíkem z vnitřní starany –nemusíte pro uzamčení vytahovat klíče.

Systém jednoho klíče pro celou budovu.

Systém generálního klíče kdy šéf má klíče od všech dveří odemkne 1 klíčem vše.

Zaměstnanci jen od některých dveří opět 1 klíč.

 

 

OKAPNICE

Hliníková rámová okapnice Donau (bez tepelného mostu) s eloxovaným povrchem v několika barevných variantách. Spolehlivě odvání vodu stékající z křídla mimo okenní rám.

Hliníková křídlová okapnice s eloxovaným povrchem ve shodných barevných variantách. Chrání spodní část spodní část okenního křídla.